Články

Obliba plateb kartou roste i na venkově

Ještě před pár lety se platební karty v České republice využívaly pouze na výběry hotovosti z bankomatů a platby větších částek. Od zavedení možnosti hradit menší nákupy bezkontaktně v roce 2011 obliba plateb kartou roste. V poslední době jde o trend i na vesnicích u menších obchodníků. Proč tomu tak je? Je to pro menší obchodníky spíše starost, nebo výhoda?

Celý článek

Krásné Velikonoce

přeji pohodové Velikonoce a bohatou pomlásku.

Celý článek

Exekuce 2019 – nezabavitelná částka

V případě včasného nesplacení půjček hrozí exekuce. Znamená to, že vám exekutor bude strhávat srážku z příjmu, dokud dluh nesplatíte. Další možností je obstavení účtu nebo zabavení majetku. V případě poslední možnosti může exekutor majetek prodat v dražbě a z utržené částky uhradit nesplacené dluhy.

Celý článek

Nenechte se státem oškubat na důchodech

Je to až neuvěřitelné, že většina Čechů přichází zbytečně až o 10% důchodu od státu, na který mají skutečně nárok za svoji celoživotní práci. Pokud máte zájem něco s tím udělat, ozvěte se mi. Protože pořekadlo, že z práce půjdeme rovnou do hrobu, se při průměrném věku 78 let a se stávající hranicí důchodu 65 let, stává opravdu jen pořekadlem.

 

 

Celý článek

Jak zvládnout práci z domova a užít si jejích výhod

Práce z domova je čím dál lépe realizovatelná v mnoha profesích. Může se jednat o výhodu. Aby však byla efektivní, je potřeba znát také zrádná místa a naučit se řídit některými pravidly.

Celý článek

V Česku odstartovaly naplno platby přes Apple Pay

Zatímco platby přes Google Pay fungují už nějakou dobu, nyní se dočkali také uživatelé iOS. 19. 2. 2019 byl v Česku spuštěn platební systém Apple Pay. Kterých zařízení se tato služba týká? Jak přesně funguje a jaké jsou její hlavní výhody?

Celý článek

ČNB bankám zatnula tipec - mezi účelně vynaložené náklady nepatří ušlé úroky!

Uvažovali jste o přeúvěrování vašeho nevýhodného úvěru nebo chcete sloučit úvěry a doposud to nešlo? Konečně je zde řešení posvěcené ČNB.

V novém zákoně o spotřebitelském úvěru na bydlení z roku 2016 se nově objevil i doposud velice nejasný pojem - účelně vynaložené náklady banky při předčasném splacení úvěru na bydlení. 

Banky do těchto nákladů rády zahrnovaly i úroky, o které do budoucna při předčasném splacení přišly (často až do konce fixace či dokonce úvěru) a provize vyplacené zprostředkovatelům při sjednání úvěru.

 

 

Celý článek

Jak utrácet chytře a bez výčitek svědomí

Mnozí z nás si z dětství vybaví animovanou scénu, ve které disneyovský strýček Skrblík skáče z odrazového můstku do bazénu plného bankovek a mincí. A možná to v nás budí smíšené pocity - smích v nadsázce, touhu, moci si dovolit koupit to či ono, otázky, zda jde o skutečné štěstí. Ale ať už máte k dispozici jakékoli množství finančních zdrojů, jak s nimi vlastně šťastně zacházet?

Celý článek

Zásady zdravého zacházení s financemi při dětech

Děti přinášejí do života nový rozměr. Vedle radostných aspektů také nové starosti, především ekonomické povahy. Jaké jsou zásady pro zdravou správu rodinných financí?

Celý článek

Novinky v sociálním zabezpečení pro rok 2019

Dá se říci, že sociální zabezpečení se z povahy svého zaměření týká nás všech. Rok 2019 přináší v této sféře mnoho změn. Víte o nich? Zajímá vás, které změny to jsou a koho a co přesně ovlivní? Půjde pouze o změny k lepšímu?

Celý článek